W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Środzie Śląskiej obchodziliśmy ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień - Święto Niepodległości. Przedszkolaki z najstarszych grup: Kotki i Motylki zaprezentowały piekny program artystyczny, w trakcie którego recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Tego dnia, jak zresztą co roku, wzięliśmy także udział w akcji "Szkoła do hymnu". Zarówno dzieci, jak i wszyscy pracownicy przedszkola, dokładnie o godzinie 11;11 w swoich salach odśpiewały nasz hymn narodowy, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły to wielkie świeto.