Nawigacja

 • ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 • DZIEŃ FUTBOLU

  10 grudnia to Światowy Dzień Futbolu. Dzieci z grup: Kotki, Jagódki, Biedronki oraz Motylki świętowały ten dzień w stylu sportowym. Przedszkolaki rozmawiały o piłce nożnej, stroju piłkarskim, zadaniach poszczególnych piłkarzy oraz zapoznały się z sylwetkami polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Razem śpiewały, tańczyły, pokonywały tory przeszkód oraz wykonały ciekawe prace plastyczne.

 • MIKOŁAJKI

  Nasze przedszkolaki były w tym roku wyjątkowo grzeczne, ponieważ Święty Mikołaj zawitał do nas już 4 grudnia 2020 r. Od samego rana dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia tego niezwykłego gościa i słychać było ich pełne niepokoju rozmowy: "Ciekawe czy Mikołaj dziś do nas przyjdzie?" "Czy przyniesie nam prezenty?" Oczywiści Mikołaj przyniósł wszystkim piękne prezenty, ale z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju, dla bezpieczeństwa dzieci paczki zostawił pod drzwiami sal, a osobiście pozdrowił wszystkich z przedszkolnego podwórka. W to piątkowe przedpołudnie na dziecięcych twarzach gościł uśmiech oraz radość. Na koniec tegorocznej wizyty Mikołaj obiecał, że przyjdzie do nas za rok.

 • ANDRZEJKI

  "Hokus-pokus, czary-mary,
  niech się spełnią andrzejkowe czary”

  30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Zwyczaj ten znany jest już od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Tego dnia nasze przedszkolaki dały się ponieść magicznej atmosferze i zabawie, której towarzyszyły różne wróżby. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, rzucania monetą do miski z wodą. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Ponadto dzieci  miały okazję zapoznać się ze zwyczajami andrzejkowymi oraz rozwinąć zainteresowania tradycjami i obrzędowością. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości.

 • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO "JESIEŃ KOLOROWA W PRZYRODZIE SIĘ CHOWA"

  W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Jesień kolorowa w przyrodzie się chowa” organizowany przez nasze przedszkole. Jego ideą było zwrócenie uwagi na piękno otaczającego nas świata, a przede wszystkim urokliwej pory roku. Do konkursu zostało zgłoszone 22 prace plastyczne wykonane przez dzieci w wieku 3-6 lat z przedszkoli z terenu gminy Środa Śląska. Komisja konkursowa oceniając prace, wzięła pod uwagę następujące kryteria: zgodność pracy z tematem, umiejętność doboru różnych technik plastycznych, estetykę i własnoręczność wykonania pracy przez dziecko oraz ogólny wyraz artystyczny. Członkowie komisji mieli duży problem z wyłonieniem laureatów, ponieważ wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie, zachwycały kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Ostatecznie wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki i 5-6 latki, którzy otrzymali dyplomy i piękne książki. Ponadto każde dziecko biorące udział w konkursie również dostało dyplom za udział w konkursie.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom.

  Składamy także serdeczne podziękowania sponsorowi konkursu plastycznego Panu Tomaszowi Lewandowskiemu za pomoc, życzliwość i wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy pozwolić sobie na zakup nagród dla dzieci.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie...

  Pluszowe misie 25 listopada opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, uczyć i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, niebieskie... a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od prezentowania przez przedszkolaki swoich maskotek i krótkich wypowiedzi na ich temat. Dzieci wysłuchały także bajki „Kubuś Puchatek", "Złotowłosa i trzy niedźwiadki” i innych przygód, oczywiście z misiem w roli głównej. Poznały historię pluszowego misia, uczestniczyły w ciekawych konkursach, gimnastykowały się razem ze swoimi pluszaczkami, tańczyły przy piosenkach: „Misie szare”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia” oraz wykonywały różne prace plastyczne. Na zakończenie dzieci próbowały „małego co nieco” czyli słodziutkiego, pysznego miodku.

 • DZIEŃ KREDKI

  Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

  Kolorowe kredki bardzo lubią mnie. …

  Przy tej piosence bawiły się nasze przedszkolaki świętując 23 listopada Dzień Kredki. Kredki to nierozłączny element każdego przedszkola, dzieci mają z nimi styczność na co dzień, więc święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi. Dzięki kredkom najmłodsi mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, uczą się twórczego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji nauczycielki zorganizowały zabawy i zajęcia utrwalające znajomość kolorów, rozwijały umiejętności tworzenia zbiorów według różnych kryteriów (koloru, rodzaju i wielkości) i porównywania ich liczebności poprzez układanie elementów parami oraz rozwijały ruchową i plastyczną inwencję dziecka. To był naprawdę kolorowy dzień. :)

 • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA, ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

  20 listopada nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF. Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie, a także wyzwania wynikające z procesu edukacji zdalnej, uniemożliwiły zorganizowanie uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jednak dzieci i nauczycielki nie zapomniały o tym dniu i realizowały różnorodne aktywności, które miały zwrócić uwagę odbiorców na prawa dzieci, zwłaszcza tych w Jemenie – kraju, w którym od lat trwa największy kryzys humanitarny XXI wieku. Najbardziej bezbronnymi ofiarami są dzieci, które tracą zdrowie, życie i szansę na szczęśliwe dzieciństwo. Nauczycielki dołożyły wszelkich starań, aby przedszkolaki nabyły sporą dawkę wiedzy na temat ich praw, ale też nie zapominając o tym, że najmłodsi mają również obowiązki. Wiele ciekawych informacji na ten temat przekazał dzieciom także aspirant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej – Pan Piotr Chrzanowski łącząc się z dziećmi za pomocą aplikacji Whats App.

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień był kolejnym wydarzeniem, które odbyło się 20 listopada w naszej placówce. W czasie zabaw i zajęć dzieci zastanawiały się, co to jest koleżeństwo, uprzejmość i życzliwość wobec rówieśników oraz dorosłych i jak można je okazywać. Rozpoznając i nazywając własne uczucia przeżywane w różnych sytuacjach, uczyły się wczuwać w emocje innych, dzięki czemu samodzielnie znalazły odpowiedź na pytanie: dlaczego warto być życzliwym. Taki dzień jak ten przypomniał wszystkim, że warto się zatrzymać i uczynić drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka poprzez ciepły uśmiech, miłe słowo, czy przyjazne nastawienie.

   

 • ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe - Święto NiepodległościZ tej okazji wszystkie dzieci świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Przedszkolaki uroczyście oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Głównym celem zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

   

  Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowych spotkaniach, podczas których opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były także zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

  W tym dniu przypomniane zostały bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

 • LIST DOLNOŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

  Dnia 2.11.2020 r. do dyrektorów i nauczycieli został wystosowany list otwart kuratora oświaty p. Romana Kowalczyka.

  Plik do pobrania: List_DKO_do_Dyrektorow_i_Nauczycieli_2.11.2020_r..doc

 • DZIEŃ DYNI

  O tym jak zdrowym, smacznym i przepięknie pomarańczowym warzywem jest dynia, miały okazję przekonać się nasze przedszkolaki 23 października, świętując Dzień Dyni. W tym dniu nie można było nie zauważyć wyjątkowości tego święta i towarzyszącej mu jesiennej atmosfery. Rodzice zadbali o to, by dzieci miały na sobie energetyzująco pomarańczowe ubrania, a także pomysłowe akcesoria i gadżety z podobiznami dyń. Wszyscy prezentowali się wspaniale! Przedszkolaki dowiedziały się wileu cikawych informacji na temat dyni, uczestniczyły w konkursach sportowych, a także wykonywały prace plastyczne oczywiście z dynią w roli głównej. 

   

 • Dzień Poczty Polskiej

  19 października przedszkolaki z grupy Jagódki i Pszczółki poznawały zawód listonosza i jego obowiązki, a to za sprawą obchodzonego wóczas Dnia Poczty Polskiej. Dzieci dowiedziały się, jak długą drogę musi przejść list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, jak poprawnie adresować list i w którym miejscu przykleić znaczej pocztowy. 

   

 • ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

  Celem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk było zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem chorób spowodowanych właśnie brakiem higieny rąk u dzieci oraz podkreślenie konieczności mycia rąk w wielu sytuacjach w ciągu dnia. W tym dniu przedszkolaki: słuchały opowiadań o myciu rąk, wykonywały doświadczenia z użyciem wody, pieprzu oraz środka myjącego, stworzyły wspólny plakat zachęcający do higienicznej postawy, odrysowywały, wycinały i kolorowały swoje dłonie oraz, aby uzmysłowić dzieciom jak ważne jest prawidłowe mycie rąk, odbyła się demonstracja z użyciem farb oraz rękawic. Mamy nadzieję, że od dziś wszyscy w naszym przedszkolu będą mieć czyste, lśniące i pachnące mydłem ręce!

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto dla pracowników oświaty. Przedszkolaki z najstarszych grup podziękowały więc wszystkim Nauczycielkom i Pracownikom Przedszkola za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. W tym uroczystym dniu dzieci z grupy: "Biedronki" i "Mądre Sówki" zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność. Wszystko odbywało się w formie zdalnej. Został nagrany film, który następnie rozesłano do wszystkich pań.

  Drodzy Nauczyciele i Pracownicy wszystkich placówek oświatowych, pragniemy raz jeszcze życzyć Wam samych sukcesów, pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy, a przede wszystkim dużo zdrowia.

   

   

 • DZIEŃ DZIEWCZYNEK

  W tym szczególnym dniu (11 pażdziernika) chłopcy składali życzenia swoim koleżankom. Nie obyło się bez drobnych upominków i pięknych życzeń. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

   

 • DZIEŃ DRZEWA

  9 października z okazji Dnia Drzewa, oprócz zajęć plastycznych dzieci poznawały różne gatunki drzew oraz romawiały o znaczeniu drzew w przyrodzie i w życiu człowieka. Przyswajaniu wiedzy przyrodniczej towarzyszyła zabawa, śpiew i taniec. Przedszkolaki brały też udzial w akcja pod patronatem sadziMy i na terenie przedszkola posadziły drzewka. 

 • DZIEŃ PIEROGA

  8 października Motylki i Mądre Sówki zabawiły się w małych kucharzy. Przyrządzały bowiem lubiane chyba przez wszystkich pierogi, ale ..... niestety były to pierogi raczej niejadalne, bo były one z farszem kasztanowo-żółędziowym i w dodatku wykonane z masy solnej :) 

 • DZIEŃ UŚMIECHU

  W piątek 2 października dzieci z grupy "Mądre Sówki" obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Przedszkolaki słuchały opowiadania o uśmiechniętych skrzatach, uczestniczyły w wesołych zabawach oraz wykonywały uśmiechowe prace plastyczne. Ten dzień był naprawdę uśmiechnięty :)

 • DZIEŃ CHŁOPCA

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,

  Witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

   

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopcówktóre obchodzimy 30 września. W tym dniu, we wszystkich  grupach, dziewczynki wręczały swoim kolegom upominki, własnoręcznie namalowane laurki oraz składały życzenia.

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne nr 1
  ul. Strzelecka 6
  55-300 Środa Śląska
 • 713173332

W galerii