ZDALNE NAUCZANIE

Nawigacja

 • Dzień Życzliwości

  21 listopada w naszym przedszkolu dzieci obchodziły Dzień Życzliwości, w trakcie którego każdemu przyświecała myśl – „Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta”. W tym dniu przedszkolaki rozmawiały o tym, co to jest życzliwość, jak ją okazywać na co dzień bliskim, kolegom, osobom starszym, dlaczego warto być życzliwym. Wszyscy przypomnieli sobie i ćwiczyli używanie magicznych słów, takich jak: dziękuję, proszę, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. Dzieci z nauczycielkami odwiedziły również z małym słodkim upominkiem różne miejsca i instytucje w naszym mieście i nie tylko, życząc miłego dnia. Dzień Życzliwości dostarczył wszystkim wielu pozytywnych emocji i utwierdził w przekonaniu, że warto być na co dzień życzliwym.

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  20 listopada dzieci z grupy Motylki oraz Biedronki obchodziły uroczyście rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Wyjątkowy gość z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej, asp. szt. Piotr Chrzanowski przybliżył wiadomości dotyczące ich praw, poinformował, gdzie można szukać pomocy oraz wręczył upominki każdemu przedszkolakowi.

 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 6 listopada - w grupie Kotki i 13 listopada - w grupie Motylki. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały przygotowane piosenki, wiersze i tańce. Punktem kulminacyjnym był uroczysty akt pasowania. Za sprawą pani dyrektor Bogusławy Hryńczak i jej "czarodziejskiego ołówka" trzylatki stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości czy lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się prawdziwym przedszkolakiem. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

 • Święto Ozdyskania Niepodległości

  Treści patriotyczne przekazujemy przedszkolakom już od najmłodszych lat, a 101 rocznica ozdyskania przez nasz kraj niepodległości była ku temu doskonałą okazją. Dzieci nie tylko uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych czy plastycznych poświęconych Polsce, ale również wspólnie z innymi 8 listopada o godzinie 11:11 na Rynku Dolnym odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego. 11 listopada przedszkolaki z grupy Smerfy brały także udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Z pewnością była to dla dzieci bardzo interesująca lekcja historii.

 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

   

  5 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grup: Motylki, Mądre Sówki oraz Pszczółki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach. Były też zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne.

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. 

 • DZIEŃ DYNI

  SmerfyW czwartek 31 pażdziernika dzieci z grupy Rybki, Biedronki, Pszczółki i Smerfy obchodziły DZIEŃ DYNI. W strojach naszych przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy, a niektóre dzieci były nawet przebrane w piękne dyniowe stroje. Przedszkolaki uczestniczyły w różnorodnych zabawach muzyczno-ruchowych z bohaterką dnia w roli głównej. Tego dnia nawet na obiadek była zupka dyniowa. To był dla wszystkich dzieci bardzo atrakcyjny dzień nie tylko ze względu na  różnorodne zabawy ale także pod kątem edukacyjnym. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat roli warzyw w codziennej diecie, dowiedziały się       w jaki sposób można je przetwarzać i co można z nich zrobić.  

 • Akcja "Szkoła pamięta"

  Pod koniec października dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji "Szkoła Pamięta", celem której jest uwrażliwienie młodych na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. 

  Przedszkolaki zapaliły znicze na bezimiennych i opuszczonych grobach oraz w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami naszego regionu. 

   

 • Wizyta w Klubie Seniora

  Dzień Seniora jest świętem, o którym od wielu lat pamiętają dzieci z naszego przedszkola. 24 października Rybki i Jagodki odwiedziły członków Klubu Seniora. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane laurki. Chętnie zaśpiewały ulubione piosenki. Widoczna byla radość i wzruszenie Seniorek, które obdarowały przedszkolaków slodkościami.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  14 października, odpowiadając na zaproszenie dzieci, wszyscy pracownicy naszego przedszkola zebrali się w sali ,,Rybek" ... A tam niespodzianka! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki z grup: "Kangurki", "Smerfy", "Rybki" i "Mądre Sówki" wraz z nauczycielkami przygotowały piękny program artystyczny. Były piosenki, wiersze, tańce oraz drobne upominki. Dzieci w ten sposób podziękowały za opiekę, wychowanie, naukę, troskliwe ramiona, dobre rady, czyste sale, wszelkie naprawy i smaczne posiłki.Kochane Dzieci - bardzo Wam dziękujemy:) Dla Was będziemy starać się jeszcze, jeszcze, jeszcze bardziej.

 • Przedstawienie "Wielkie sprzątanie na leśnej polanie"

  W połowie października nasze przedszkole odwiedził teatr z Leszna. Dzieci świetnie się bawiły oglądając nie tylko zabawne, ale również bardzo pouczające przedstawienie "Wielkie sprzątanie na leśnej polanie", z którego dowiedziały się m.in. w jaki sposób i jak ważne jest segregowanie śmieci. 

 • Październikowe "Spotkanie z muzyką"

  10 pażdziernika na kolejnych zajęciach z cyklu "Spotkanie z muzyką" przedszkolaki jak zawsze dobrze się bawiły. Dzieci śpiewały, tańczył, a także poznały instrument muzyczny - fagot. 

 • Mama Natalki czyta Kotkom bajkę

  1 października dzieciom z grupy Kotki bajki czytała mama Natalki - Pani Paulina Kudryńska. Dziękuemy Pani Paulinie i zapraszamy kolejnych czytających rodziców.

 • DZIEŃ CHŁOPCA

  Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

  W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Były również tańce i konkurecje spotowe. Nie brakło też w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Natomiast przedszkolaki z grupy "Biedronki" i "Pszczółki" Dzień Chłopca obchodzili już w piątek uczestnicząc w bardzo interesującej wycieczce do Parku Wrocławskiego w Lubinie.

   

  W tym dniu szczególnym – września trzydziestego

  witamy serdecznie chłopaka każdego.

  Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,

  innych przyjemności już nawet nie zliczę!

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,

  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

  od najmłodszego, aż po starszaka,

  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   

  20 września to ważna data dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzimy bowiem Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto zostało ustanowione Uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 13 września 2013 roku, aby podkreślić znaczenie edukacji przedszkolnej. Pierwszy Dzień Przedszkolaka odbył się już w 2010 roku z inicjatywy dyrektorów łódzkich przedszkoli. Przyjęto wówczas także myśl przewodnią projektu: „Zabawa, radość, edukacja”.

  Z tej okazji w naszym przedszkolu organizowane były różne atrakcje, konkursy, gry i zabawy przy muzyce, w których dzieci chętnie uczestniczyły. Za wspaniały udział przedszkolaki otrzymały odznaki i dyplomy upamiętniające Dzień Przedszkolaka. Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta.

   

   

 • "FILHARMONIA NA WESOŁO" I "SPOTKANIA Z MUZYKĄ" W NASZYM PRZEDSZKOLU

  W roku szkolnym 2019/2020 będą odwiedzać nas ponownie muzyczni goście. Dzieci będą nie tylko słuchać muzyki, ale także aktywnie uczestniczyć w zajęciach śpiewając, tańcząć, a nawet grając na instrumentach. Już mamy za sobą pierwsze spotkanie z "Filharmonią na wesoło" oraz zajęcia z cyklu "Spotkania z muzyką", które odbyły się w miesiącu wrześniu. 

   

 • WITAMY PO WAKACJACH!


  SERDECZNIE WITAMY NASZYCH PRZEDSZKOLKÓW I ICH RODZICÓW PO WAKACYJNEJ PRZERWIE. MAMY NADZIEJĘ, ŻE WYPOCZĘCI I Z UŚMIECHEM NA TWARZACH WRACACIE W NASZE PRZEDSZKOLNE PROGI.

  SZCZEGÓLNIE CIEPŁO WITAMY NASZYCH NOWYCH PRZEDSZKOLAKÓW, KTÓRYM ŻYCZYMY SZYBKIEJ ADAPTACJI ORAZ WSPANIAŁEJ ZABAWY.

  WSZYSTKIM DZIECIOM ŻYCZYMY, ABY TEN ROK SZKOLNY PRZYNIÓSŁ DUŻO NOWYCH PRZYGÓD, RADOŚCI, PRZEDSZKOLNYCH PRZYJAŹNI, BEZTROSKIEJ ZABAWY, WIELE SUKCESÓW, A RODZICOM OWOCNEJ WSPÓŁPRACY I ZADOWOLENIA.

   

   

 • ZAWIESZENIE STRAJKU

  Dyrektor Przedszkola nr 1w Środzie Śląskiej informuje o zawieszeniu strajku od dnia 27.04.2019r w związku z tym od dnia 29.04.2019r przedszkole funkcjonuje normalnie.

                                                                                                                     Z poważaniem Boguslawa Hryńczak - Dyrektor Przedszkola

 • Raport z ewaluacji problemowej

  01.08.2018

   

  Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej pani Bogusława Hryńczak informuje, że ewaluacja problemowa, która odbywała sie w placówce

  w dniach 18.06.2018 r. - 26.06.2018 r. została zakończona.

  Równocześnie zachęca do zapoznania się z raportem na stronie internetowej Systemu Ewaluacji Oświaty lub w gabinecie dyrektora. 

 • PRZERWA WAKACYJNA

  PRZERWA WAKACYJNA

  Przerwa wakacyjna w naszej placówce

  od 1 do 31 sierpnia 2018r.

  Dyżur pełnić będzie Przedszkole nr 3  „Pod Topolą” ul. Kilińskiego31a.

   

                                                      PRZERWA WAKACYJNA - Obrazek 1

 • Dziś święto obchodzi każdy tata,

  niech los mu z kwiatów życie uplata,

  niech nie da poznać żadnych trosk

  i rzuci pod nogi pieniędzy stos!!!

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne nr 1
  ul. Strzelecka 6
  55-300 Środa Śląska
 • 713173332

W galerii