ZDALNE NAUCZANIE

Nawigacja

 • Wznawiamy pracę przedszkola!

  Drodzy Rodzice,

  w związku z otwarciem przedszkola od 25 maja 2020 roku, chcemy Państwa poinformować o kilku ważnych aspektach, które w najbliższym czasie mogą okazać się pomocne. 

  Od najbliższego poniedziałku wznawiamy pracę. Nasza placówka została wyposażona w odpowiedni sprzęt mający zapewnić bezpieczeństwo dzieciom, jak i pracownikom. 

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, przedszkola oraz żłobki mogą zostać otwarte, jednak ich praca nadal pozostaje ograniczona. W związku z tym, nasze przedszkole od 25 maja 2020 do odwołania będzie pracować w godzinach 6:00 – 16:00. Liczba dzieci w jednej grupie będzie wynosić maksymalnie 12 dzieci. W związku z tym rodzice którzy dostarczyli niezbędne dokumenty a ich dzieci zostały pozytywnie zrekrutowane do przedszkola, zostaną powiadomieni przez nauczycielki z grup.

  Dla dzieci pozostających w domu, nauczyciele będą realizować podstawę programową w formie zdalnego nauczania.

  Prosimy ponownie zapoznać się z dokumentami dotyczącymi wznowienia pracy przedszkola. 

  Pliki do pobrania:

  Organizacja_opieki_w_przedszkolu_RODO(1).pdf

  Oswiadczenie_codzienne_4.pdf

  OSwiadczenie_rodzica_3_.pdf

  Procedura_przyprowadzania_i_odbierania_dzieci_z_przedszkola_6_.pdf

  Zasady__uczeszczania_do_przedszkola.pdf

  procedura_(3).pdf

  Rgulamin_przedszkola_na_czas_COVID.pdf

   

   

   

 • Komunikat Gminy Środa Śląska z dnia 04.05.2020 r. dotyczący dalszego zawieszenia działalności żłobków i placówek przedszkolnych

  Uprzejmie informujemy, iż po konsultacjach z dyrektorami gminnych żłobków i przedszkoli oraz dyrektorami szkół, w których prowadzone są oddziały przedszkolne i inne formy wychowania przedszkolnego, podjęliśmy decyzję, że ze względu na brak możliwości pełnej realizacji Wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych formach wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, wydanych na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz z uwagi na brak stanowiska Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej w sprawie warunków działania żłobków i placówek przedszkolnych w nowym systemie sanitarnym, nie ma obecnie możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa dzieci w żłobkach, przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i innych formach wychowania przedszkolnego, w związku z tym zawieszenie zajęć w tych placówkach będzie kontynuowane, od 6 maja br. do odwołania.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

  życzymy wszystkim dzieciom 

  oraz Ich Rodzicom i Najbliższym

  zdrowych, pogodnych Świąt Wielkiej Nocy,

  pełnych wiary, nadziei i miłości

  oraz radosnego, wiosennego nastroju.

  Dyrekcja oraz pracownicy

  Przedszkola Publicznego nr 1 

   

   

   

 • NAUCZANIE ZDALNE

  Drodzy Rodzice!

  W związku z:

  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;
  • Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19;

  nauczyciele realizują podstawę programową wychowania przedszkolnego w formie zdalnego nauczania. 

  Poza materiałem wysyłanym rodzicom przez nauczycieli poszczególnych grupy za pomocą aplikacji Messenger, WhatsApp czy wykorzystując pocztę elektroniczną, od poniedziału 30.03.2020 r. treści programowe, propozycje różnych zabaw, ćwiczeń będą zamieszczane również na stronie internetowej naszego przedszkola. 

  Wchodząc na stronę przedszkola, należy wejść w zakładkę (po lewej stronie) ZDALNE NAUCZANIE, a następnie odszukać daną grupę.

  Zapraszamy do odwiedzania naszej strony! 

 • WAŻNA INFORMACJA!!!

  W dniach 12.03 i 13.03. 2020 r., zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.

  W miarę możliwości prosimy o pozostawienie dzieci w domu ze względu bezpieczeństwa.

  Od dnia 16.03.2020 do 25.03.2020 r.

  PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE

 • REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA 2020/2021

  Od 24 lutego do 6 marca 2020 roku, trwa rekrutacja do przedszkola. 

  Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w placówce. 

 • DZIEŃ DZIEWCZYNEK

  8-ego marca, jak wiadomo swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Tego dnia chłopcy z naszego przedszkola również pamiętali o swoich koleżankach.

  Mali mężczyźni złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali „sto lat”, wręczyli kwiaty i różne upominki. Nie zabrakło też wspólnej zabawy przy wesołej muzyce, a zajęcia upłynęły na rozmowach o tym, jak ważne w życiu są wszystkie kobiety, te małe i te duże – mamusie, babcie, siostry, ciocie, koleżanki. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że takie święto powinno trwać cały rok, bo panowie powinni dbać o panie nie tylko w ten jeden dzień. Nasi chłopcy starali się więc być tego dnia szczególnie mili i uprzejmi dla swoich koleżanek, jak najmniej psocić i dokuczać, a za ewentualne złośliwości przepraszali.

  Chcemy, aby dzieci poprzez takie zabawy i zajęcia od małego uczyły się i poznawały tradycje i obyczaje funkcjonujące w codziennym życiu, aby weszły w świat dorosłych nie tylko z wiedzą matematyczną, polonistyczną czy przyrodniczą, ale i społeczną.

 • KOTKI OBCHODZĄ ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

  Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowe, rasowe, dachowce, bywają bezdomne. Kto?

  Oczywiście koty.

  Zajęcia i zabawy zorganizowane 17 lutego w grupie Kotki zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota.

  Zabawy rozpoczęły się od wspólnego tańca przy piosence znanej wszystkim dzieciom, pt. „My jesteśmy kotki dwa". Potem przedszkolaki wysłuchały „Bajki o kocie” i odgadywały „kocie” zagadki. Nie zabrakło też innych „miauczących” piosenek, jak np. „Kotek Kłopotek, przy których dzieci świetnie się bawiły.

  Zabawy ruchowo – naśladowcze były też oczywiście z kotem w roli głównej. Dzieci oglądały również obrazki różnych kotów, poznająć ich rasy. 

  Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi i uwrażliwienie dzieci na trudny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

   

 • DZIEŃ MIŁOŚCI U MOTYLKÓW

  14 luty był dla Motylków prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni, miłości i szacunku, a zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem właśnie takich pojęć. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane na czerwono oraz miały na głowach opaski z serduszkami i tym samym zapoczątkowały dzień miłych wrażeń. Tego dnia kolor czerwony zdominował nie tylko stroje przedszkolaków, ale także piosenki i zajęcia. Od czerwonych ubranek dzieci zrobiło się jakoś tak cieplutko i radośnie, a serduszka zdobiące salę nastrajały wszystkich bardzo pozytywną energią.

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Wszyscy bawią się wspaniale,      

  jak co roku w karnawale ...

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

  Tak też było u nas. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się wszystkie dzieci podczas balu karnawałowego. Nasze przedszkole z minuty na minutę zapełniało się pięknymi księżniczkami, tajemniczymi wróżkami, odważnymi spider-manemi, kierowcami rajdowymi, piratami, a nawet diabełkami, duchami czy kościotrupami. Zawitały też pszczółki, motylki, oraz bohaterowie znanych i lubianych przez dzieci bajek, jak na przykład Myszka Miki czy Królewna Śnieżka - aż trudno było wśród niektórych rozpoznać naszych przedszkolaków! Inwencja twórcza dzieci i rodziców była nieograniczona. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały swoje stroje i bawiły się wesoło przy muzyce z dziecięcego repertuaru oraz przy przebojach muzyki rozrywkowej, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soczku. Wspólna zabawa przyniosła nam wiele radości.


  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz za poczęstunek dla dzieci. • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Na przełomie stycznia i lutego dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków, aby wspólnie świętować Ich dzień. Przedszkolaki przygotowały specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 • Święta tuż tuż ...

   

  DRODZY RODZICE !

   

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

  życzymy wszystkim, aby ten czas

  wypełniła radość wspólnie spędzonych chwil,

  serdeczna, rodzinna atmosfera,

  a Nowy Rok przyniósł zdrowie,

  oraz same miłe niespodzianki.

                                                   Dyrekcja, 

                                                               Grono Pedagogiczne

                                                               oraz pozostali pracownicy 

                                                               Przedszkola Publicznego nr 1

                                                               w Środzie Śląskiej

 • Spotkanie z Mikołajem

  6 grudnia dzieci odwiedził wyjątkowy, długo wyczekiwany przez wszystkich gość - Święty Mikołaj. Zanim Mikołaj wręczył prezenty, przedszkolaki śpiewały piosenki i recytowały wiersze przygotowane specjalnie dla niego. Zapewniały oczywiście również, że przez cały rok były bardzo grzeczne :). Natomiast 5 i 6 grudnia dzieci z grupy Biedronki, Pszczółki i Mądre Sówki uczestniczyły w wycieczce do Chwalimierza .Tego dnia stały się one pomocnikami Świętego Mikołaja. Dzięki przyjaznym Elfom dowiedziały się jak przygotować śliczne ozdoby świąteczne oraz najpiękniejsze pierniczki. Nie zabrakło również zabaw i pląsów w towarzystwie Elfów. Zwieńczeniem dnia było spotkanie z Mikołajem. Każdy przedszkolak otrzymał prezent oraz pamiątkowy dyplom- pomocnika świetego Mikołaja.

 • Przedstawienie "Kopciuszek"

  Baśniowa postać pięknego i uczynnego Kopciuszka fascynuje dzieci i dorosłych od wielu już pokoleń. Dlatego 4 grudnia 2019 r., chcąc zrobić dzieciom mikołajkowy prezent, pracownicy naszego przedszkola wystąpili na deskach średzkiego Domu Kultury w spektaklu "Kopciuszek". Ciekawa scenografia, piękne stroje i pomysłowa gra aktorów spowodowała, że przedszkolaki i ich najbiżsi oglądali przedstawienie z dużym zainteresowaniem.

 • Zapraszamy na przedstawienie

  Serdecznie zapraszamy wszystkie

  DZIECI i RODZICÓW

  na mikołajkowe przedstawienie teatralne

  pt. „Kopciuszek”

  w wykonaniu pracowników

  naszego przedszkola.

  Przedstawienie odbędzie się

  04.12.2019 r. o godz. 15:00

  w Domu Kultury

  w Środzie Śląskiej.

   

 • Pan Burmistrz czyta przedszkolakom

  Na zaproszenie dyrekcji, grona pedagogicznego i przede wszystkim dzieci  burmistrz Środy Śląskiej - pan Adam Ruciński już po raz kolejny w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” czytał przedszkolakom.

  Dzieci z grupy Pszczółki z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki „Tupcio Chrupcio nie chce iść do przedszkola”, którą przeczytali p. dyrektor Bogusława Hryńczak, wicedyrektor Małgorzata Abel oraz gość specjalny - burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński.

   

 • Andrzejkowo :)

  Wiek przedszkolny, to na pewno nie czas na poważne myślenie o odległej przyszłości, ale na myślenie o wspaniałej zabawie, ciekawych konkursach – jak najbardziej tak, dlatego 29 listopada dzieci obchodziły „Andrzejki”. Na tę okoliczność nauczycielki przygotowały ciekawe wróżby i zabawy. Dzieci rzucały monetą do wody, losowały kartę z obrazkami różnych zawodowów, aby dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, poznały imię wybranki i wybranka z „magicznego serca”, ustawiały kapcie, aby zaspokoić ciekawość, które z nich pierwsze wkroczy w dorosłe życie. Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc w rytm dziecięcych piosenek. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera i dopisywały dobre humory. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

   

 • Zajęcia patriotyczne

  27 listopada grupę Smerfy odwiedziła dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pani Małgorzata Czerwiec. W ramach realizacji jednego z kierunków polityki edukacyjnej państwa: "Wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich" poprowadziła ona zajęcia dla dzieci "Mały patriota". Przedszkolaki poznały historię państwa polskiego, przypomniały sobie symbole narodowe i dowiedziały się kto to jest patriota. Wspólnie z panią dyrektor wykonały gazetkę tematyczną "Mały patriota", wymieniając obowiązki jakie powinien on spełniać. Obejrzały również prezentację multimedialną, a na zakończenie zaśpiewały piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem."

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia

  Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Duże, małe, kolorowe, puchate, mięciutkie... Pluszowe misie 25 listopada opanowały nasze przedszkole. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, uczyć i świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, niebieskie, ....... A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od prezentowania przez przedszkolaki swoich maskotek i krótkich wypowiedzi na ich temat. Dzieci wysłuchały także bajki „Kubuś Puchatek", "Złotowłosa i trzy niedźwiadki” i innych przygód, oczywiście z misiem w roli głównej. Gimnastykowały się razem ze swoimi pluszaczkami, bawiły z chustą animacyjną, tańczyły przy piosenkach: „Misie szare”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia” oraz wykonywały różne prace plastyczne. Odbyła się również projekcja słynnej i znanej wszystkim dorosłym, dzieciom trochę mniej, bajki „Miś Uszatek”, w której Miś zaśpiewał: „…Pocieszy Cię pluszowy Miś Uszatek, przyjaciel Twój pluszowy Miś”. Na zakończenie dzieci próbowały „małego co nieco” czyli słodziutkiego, pysznego miodku.


strona:

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne nr 1
  ul. Strzelecka 6
  55-300 Środa Śląska
 • 713173332

W galerii