Nawigacja

 • Informacja dla Rodziców

  Lista ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego, które udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

  CCF_000082.pdf​​​​​​​

 • DZIEŃ PSZCZOŁY

  20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji w naszym przedszkolu przeprowadzonych zostało wiele działań, których celem było budzenie świadomości u dzieci o pożyteczności pszczół, pokonywanie strachu przed tymi pożytecznymi owadami, ale również pomoc pszczołom w ich przetrwaniu.

  Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” przedszkolaki podjęły działania w celu ich bliższego poznania. Dzieci miały okazję spróbować różnych gatunków miodu, obejrzeć i przymierzyć strój pszczelarza, poznać budowę ula oraz przekonać się do czego służą ramki w ulu. Nie zabrakło jak zawsze ciekawych zajęć plastycznych i zabawy przy lubianej przez wszystkich piosence "Taniec Mai".

  Mamy nadzieję, że zajęcia tego dnia pozwoliły rozwiać stereotypy i lęki dzieci, a także pozwoliły zrozumieć jakim dobrodziejstwem dla człowieka są pszczoły oraz jak duży jest ich wkład w nasze życie i zdrowie.

 • DZIEŃ STRAŻAKA

  "Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

  Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą."

  4 maja był dniem poświęconym strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc oraz ratunek ludzkiego mienia i życia. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków i innych zdarzeń. Przedszkolaki poznały wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Rozwiązywały zagadki związane z pracą strażaków oraz uczyły się numerów alarmowych. Rozpoznawały również na ilustracjach przedmioty, których służby ratownicze potrzebują w swojej pracy. 

  Wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby,

  zawsze szczęśliwych powrotów z akcji,

  a także zdrowia,

  szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 • OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU "NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA"

  Informujemy, że konkurs plastyczny "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna" został rozstrzygnięty. Oceniając prace konkursowe, komisja konkursowa brała pod uwagę następujące kryteria: samodzielnośc wykonania pracy, pomysłowość, estetykę wykonania oraz dobór materiałów i elementów zdobniczych.

  Laureaci konkursu:

  1 miejsce - Hanna i Zuzanna Szwagiel

  2. Iga Szymańska

  3. Igor Pośpiech

   

  Wyróżnienia:

  - Lena Wawron

  - Szymon Domin

  - Teodor Ikdal-Skrzeczek

  - Hanna Kramek.

   

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkuru i dziękujemy za udział.

 • Zdalne nauczanie przedłużone do 18 kwietnia 2021 r.

  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że nadal ograniczone jest stacjonarne funkcjonowanie przedszkola i zdalne nauczanie zostało przedłużone do 18 kwietnia 2021 r. 

 • Raport o Stanie Zapewniania Dostępności Podmiotu Publicznego

 • Wesołych Świąt !!!

 • Zawieszenie zajęć w przedszkolu

  Od 29 marca do 11 kwietnia 2021 r. ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkola. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć wychowania przedszkolnego z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. 

  Do 11 kwietnia został przedłużony zasiłek opiekuńczy, który rodzice mogą pobierać w związku z zamknięciem placówek przedszkolnych i żłobków.

  - Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. ws. czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz.U. poz.561)

 • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

  Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,                                                                                                  przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.                                                                                                  Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,                                                                                                            witały ją także nasze przedszkolaki…

  22 marca w trakcie różnorodnych zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Śpiewały wesołe piosenki, recytowały wiersze o wiośnie, a także prezentowały swoje umiejętności taneczne i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Nie zabrakło też zajęć plastyczno-technicznych, podczas których dzieci rozwijając swoje umiejętności manualne, kreatywnośc, a przedze wszystkim nieograniczoną wyobraźnię wykonały piękne wiosenne prace. 

  22 marca był kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia przedskolaki obchodziły również Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzieci i panie założyły skarpetki w różnych, wesołych kolorach – w paski, w kropki, pstrokate, a najlepiej nie do pary. Im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Ten spontaniczny, niecodzienny gest miał na celu zamanifestowanie odrębności, z której poczuciem na co dzień zmagają się osoby z Zespołem Downa. Kolorowe skarpetki na naszych stopach były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

   

 • REKRUTACJA

  Przypominamy, że rodzice dzieci zakwalifikowanych do przedszkola zobowiązani są do 19 marca 2021 r. w godz. 8.00-15.00 złożyć pisemne oświadczenie woli przyjęcia dziecka do Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej.

  Niepotwierdzenie woli w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację kandydata z uczęszczania do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022.

 • DZIEŃ KOBIET

  8-ego marca, jak wiadomo swoje święto obchodzą wszystkie kobiety. Tego dnia nasi chłopcy również pamiętali o swoich koleżankach z grupy.

  Mali mężczyźni złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali „sto lat” oraz wręczyli upominki. Nie zabrakło też wspólnej zabawy przy wesołej muzyce, a zajęcia upłynęły na rozmowach o tym, jak ważne w życiu są wszystkie kobiety, te małe i te duże – mamusie, babcie, siostry, ciocie, koleżanki. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że takie święto powinno trwać cały rok, bo panowie powinni dbać o panie nie tylko w ten jeden dzień. Nasi chłopcy starali się więc być tego dnia szczególnie mili i uprzejmi dla swoich koleżanek, jak najmniej psocić i dokuczać, a za ewentualne złośliwości przepraszali.

  Chcemy, aby dzieci poprzez takie zabawy i zajęcia od małego uczyły się i poznawały tradycje i obyczaje funkcjonujące w codziennym życiu, aby weszły w świat dorosłych nie tylko z wiedzą matematyczną, polonistyczną czy przyrodniczą, ale i społeczną.

 • INFORMACJA DOTYCZĄCA REKRUTACJI

  Termin składania wniosków i załączników.

   

  Plik do pobrania:

  Rekrutacja(2).pdf

   

   

   

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

  Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, ktora w ostatnim czasie odbyła się w naszym przedszkolu w grupach: Słoneczka, Krasnoludki i Wiewiórki. Było to bardzo ważne wydarzenie zarówno dla najmłodszych przedszkolaków, jak i dla ich rodziców. Odświętny strój i piękny wystrój sal podkreśliły doniosłość uroczystości, a zaprezentowany program artystyczny udowodnił, że dzieciaczki zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. Po części artystycznej nastąpił uroczysty akt pasowania czyli dotknięcie ramienia każdego dziecka ogromną kredką, który był dla nich niezwykle ważnym przeżyciem. 

  Przedszkolakom życzymy, aby nowy rozdział w ich życiu, w roli przedszkolaka przyniósł im dużo radości, samych pogodnych i przyjemnych chwil w gronie kolegów oraz wiele ciekawych doświadczeń.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

  Są puszyste i mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się, salonowe, rasowe, dachowce, bywają bezdomne. Kto? Oczuwiście koty :)

  Zajęcia i zabawy, które odbyły się 17 lutego w naszym przedszkolu zdominowała kocia tematyka, a to w związku z obchodami Światowego Dnia Kota. Dzieci wysłuchały „Bajki o kocie” , odgadywały „kocie” zagadki. Nie zabrakło też wesołych „miauczących” piosenek, jak np. „My jesteśmy kotki dwa”, przy których przedszkolaki świetnie się bawiły. Zabawy ruchowo – naśladowcze oraz prace plastyczno-techniczne były też oczywiście z kotem w roli głównej.

  Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi i uwrażliwienie dzieci na trudny los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

 • WALENTYNKI

  Walentynki były dla naszych dzieci prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni, miłości i szacunku, a zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem właśnie takich pojęć. Kolor czerwony zdominował nie tylko stroje przedszkolaków, ale także piosenki i zajęcia. Dzieci spontanicznie wypowiadały się o znaczeniu słów „szczęście”, „miłość” i „przyjaźń”, wzięły udział w różnych zabawach: szukały drugiej połówki serca, bawiły się papierowymi i pluszowymi serduszkami, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, a zabawy przy muzyce były w rytmie „serduszka”. Były też oczywiście różne prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Od czerwonych ubranek dzieci zrobiło się jakoś tak cieplutko i radośnie, a serduszka zdobiące salę nastrajały wszystkich bardzo pozytywną energią.

   

 • TŁUSTY CZWARTEK

  11 lutego nasze przedszkolaki świętowały "Dzień Pączka" w tak zwany Tłusty Czwartek. 

  W tym słodkim i przepełnionym uśmiechem dniu dzieci dowiedziały się w jaki sposób przebiega proces pieczenia pączków, wykonały prace plastyczne związane z tematem przewodnim dnia, rozwiązywały zadania i łamigłówki, a na koniec same miały możliwość skosztowania tego o czym dowiedziały się podczas zajęć.

   

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Wszyscy bawią się wspaniale,

  jak co roku w karnawale ...  

  Bal karnawałowy to dla  przedszkolaków dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też w ostatnim czasie było u nas. Dzieci przebrane były za  różne postacie i bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana itd., nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki świetnie się bawiły przy ulubionych dziecięcych przebojach oraz uczestnicząc we wspólnych konkursach. W trakcie karnawałowych szaleństw był czas na soczek oraz słodką przekąskę, jak również na pamiątkowe zdjęcie.   

  Dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych balowych strojów dla dzieci oraz pomoc w zorganizowaniu zabawy. :)

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

  Mimo trudnego czasu i braku możliwości zaproszenia do przedszkola ukochanych Babć i Dziadków naszych przedszkolaków, dzieci jak co roku pamiętały o swoich najbliższych. Z okazji Ich święta przygotowały Babiom i Dziadkom nie tylko piękne prezenty, ale również krótkie występy artystyczne, które zostały nagrane i dzięki czemu soleniznci bedą mogli oglądnąć wystepy najukochańszych wnuków w soich domach. 

 • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA

  Jest nieduży, okrąglutki i... nie nosi spodni. A do tego uwielbia miodek. Gotowy jest wiele dla niego zrobić. Podobnie jak dla swoich przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Mowa o misiu, uwielbianym przez dzieci i dorosłych na całym świecie - Kubusiu Puchatku, który 18 stycznia obchodził w naszym przedszkolu swoje urodziny.

  Puchatek poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazywał dzieciom, jak należy właściwie się zachowywać oeaz jak traktować przyjaciół i bliskie osoby.

 • PRZYNIEŚ FANTY- zbiórka rzeczy na licytację dla Krzysia

  Krzyś jest przedszkolakiem z grupy "Pszczółki"- choruje na padaczkę lekooporną

  Prosimy o wsparcie zbiórki przedmiotami nowymi lub używanymi w idealnym stanie, nadającymi się do wystawienia na aukcjach internetowych. Pieniądze z aukcji przeznaczone zostaną na leki i rehabilitację.

strona:

Kontakt

 • Przedszkole Publiczne nr 1
  ul. Strzelecka 6
  55-300 Środa Śląska
 • 713173332

W galerii